Zábřeh

Workout Bedrnova

Anotace projektu

Workout park/hřiště pro cvičení s vlastní vahou využitelný a přístupný celoročně. Cílová skupina mládež od 140 cm a dospělí. V blízkém okolí se podobná možnost nenabízí.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Workout park bude využitelný a přístupný celoročně. Podle evropských norem je určen pro cvičence od 140 cm výšky, může zde cvičit až 14 lidí najednou. V nejbližším okolí se podobná možnost nenabízí. V místě případné realizace je umístěn kamerový systém - projekt chráněn před vandalismem.

Popis projektu

Jedná se o workout park/hřiště umístěný v atriu mezi ulicemi Bedrnova a Zimmlerova. Bude umístěn vedle dětského hřiště, v současné době se zde nachází nepoužívané sušáky na prádlo. Pro děti na dětském hřišti budou cvičenci ve workout parku sloužit jako přirozený vzor, budou brát sport jako přirozenou součást života. Přispěje ke zvýšení fyzické kondice a obratnosti. Cvičení s vlastní vahou je zdravější než cvičení na strojích, je celoročně dostupné s minimálními náklady. Sport funguje jako prevence kriminality a sociálně patologických jevů. Workout park je možno barevně sladit se stávajícím dětským hřištěm - přirozeně splyne se stávajícími prvky.