Výškovice

Víceúčelové hřiště Podlesí pro nejmenší děti | V3

Informace o projektu

Anotace projektu

Hřiště pro nejmenší děti s pryžovým povrchem, síťovým oplocením, lavicemi se stříškami a sportovními prvky pro všestranný rozvoj našich dětí.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Kolem hřiště je řada výškových domů i nižší zástavby a rodinných domů plných dětí. Stávající hřiště v okolí jsou zaměřena hlavně na starší děti a dospělé. Hřiště lze využívat celoročně s ohledem na vhodné počasí. Bylo by využíváno podobně jako hřiště na Břustkově ulici ve Výškovicích.

Popis projektu

Nevhodný povrch starého hřiště bude pryžový, bezpečný (viz hřiště Břustkova) s grafickými prvky pro jízdy na odrážedlech a s klasickým „Panákem“. Dvě malé branky pro fotbal, hokej či florbal. Tři basketbalové koše umístěné v různých výškách. Dvě plochy s otvory pro vhazování menších i větších míčů. Dvě lavice se stříškami proti slunci pro doprovod dětí. Veškeré sportovní náčiní a lavice jsou upevněny na opěrných tyčích síťového oplocení. V něm jsou dva vstupy, jeden od pískoviště, druhý od chodníku. Cestička, která od něj vede a je nyní vyšlapaná by se měla vysypat kamennou drtí. Hřiště se doplní jedním odpadkovým košem, přístupným Technickým službám. Cílem návrhu je dostat děti co nejčastěji ven na vzduch, rozvoj jejich motoriky a socializace.