Zábřeh

Venkovní učebna ZŠ Volgogradská | Z5

Informace o projektu

Anotace projektu

Cílem tohoto projektu je vybudování venkovní učebny na zahradě základní školy ZŠ a MŠ Volgogradská 6B, která bude sloužit žákům ZŠ, pedagogům a také široké veřejnosti, která ji taktéž bude moci využít v době otevíracích hodin pro veřejnost.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Venkovní učebna bude sloužit žákům ZŠ v rámci vzdělávaní převážně v teplých dnech, kde budou moci být na čerstvém vzduchu, vnímat přírodu, vzdělávat se formou interaktivní výuky na zahradě, také bude sloužit pro uspořádání zahradních akci ZŠ a MŠ pro rodiče s dětmi apod. Tuto učebnu budou moct využívat i děti z naší MŠ pro vzdělávání, a to nejen v letních měsících. Tato přírodní učebna nebude sloužit jen žákům ZŠ a MŠ, ale i veřejnosti, kde návštěvnici mohou využít učebnu pro klidné posezení s dětmi, stolní hry v přírodním prostředí.

Popis projektu

Venkovní učebna bude dřevěná stavba o rozměrech 5 x 7 m. Pro zajištění delší životnosti bude z tvrdého dřeva, dřevo bude ošetřeno nátěrem, učebna bude mít kvalitní podlahu a střešní krytinu. Podlaha bude kotvena do dřevěného roštu. Obvodové stěny budou uzavřeny dřevěným zábradlím. Tato učebna bude vybavena velkou klasickou tabulí a doplněna lavicemi pro cca 30 dětí a tabulí. K učebně bude také ze školy vystavěn chodník.