Výškovice

Hřiště pro sviště | V5

Informace o projektu

Anotace projektu

Jedná se o revitalizaci stávajícího dětského hřiště, přilehlého pískoviště a travnatého kopce, která obnáší výměnu hracích prvků a podkladu spolu s oplocením pro zvýšení bezpečnosti.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Tato lokalita na sídlišti Výškovice je hojně navštěvovaná spoustou rodin s dětmi. Využití toto hřiště najde i u dětí z blízké mateřské či základní školy. Jedná se o veřejně přístupnou rovinatou lokalitu, která je doplněna lavičkami pro odpočinek rodičů i dětí a je tedy dostupná celoročně. Hřiště by bylo pro bezpečnost dětí i ochranu proti vandalům oploceno nízkým plotem a doplněno o provozní řád hřiště.

Popis projektu

Stávající herní prvky jsou již zastaralé, neatraktivní a hlavně nesplňují bezpečnostní normy. Hřiště není vhodné pro všechny věkové kategorie a přestává být aktivně využíváno. Nové hřiště poskytne nové herní možnosti dětem ve věku 2-12 let. Byly zvoleny prvky, které se na okolních hřištích nenachází, je možné je umístit na nově zvolený podklad (kačírek) a oživí travnatý kopec i přilehlé pískoviště. Na pískoviště přijde umístit prvek zvaný „písková laboratoř“, travnatý kopec je pak vhodný pro umístění svahových prvků. Pro spokojenost rodičů bude areál oplocený a přibydou lavičky i odpadkové koše.