Hrabůvka

Relax zóna na Krestovce pro všechny | H3

Informace o projektu

Anotace projektu

Části projektu: 1. 6x posezení se zastíněním 2. popínavé rostliny na plot o délce 150 m 3. relaxační zóna pro cvičení 4. chodník 5. nádrž pro sběr dešťové vody 6. okrasné stromy, keře a květiny

Jak využijí projekt obyvatelé?

Tímto projektem máme zájem o probuzení komunitního života v obvodu Hrabůvka. Pro rozvoj obce je důležitá sounáležitost všech generací. Příznivé klima mezigeneračních projektů a navození pospolitosti povede k harmonickému soužití občanů a k jejich spokojenosti. Multifunkční hřiště a relaxační zóna budou otevřené pro veřejnost každý den od dubna po listopad: PO-PÁ od 16 do 19 hodin, SO a NE od 9 do 19 hodin.

Popis projektu

Rádi bychom zpřístupnili další část pozemku základní školy veřejnosti v podobě relaxační zóny s příjemným posezením v záplavě kvetoucích stromů, keřů a květin. Rozsáhlé travnaté plochy využijeme k cvičení jógy a dalším aktivitám pod širým nebem napříč všemi generacemi. Cílem tohoto hřiště a relaxační zóny je vytváření mezigeneračních projektů jako společné sportování, čtení, badatelské aktivity a společenské akce seniorů s dětmi. Nový projekt bude pracovat se sociální interakcí mezi dětmi a dříve narozenými a jeho velkým přínosem bude mezigenerační vzdělávání a vytváření vzájemného vztahu a respektu mezi generacemi.