Hrabůvka

Přírodní oplocení výběhu pro mláďátka a revitalizace okolí | H1

Informace o projektu

Anotace projektu

V roce 2016 jsme požádali spolu se sousedy o realizaci výběhu pro mláďátka ve dvorku našeho domu. Proběhla rychlá realizace kdy už v roce 2018 na podzim mohly naše děti začít tento výběh využívat. Vzhledem k tomu, že tento výběh se stal místem pro setkávání sousedů z okolních domů tak bychom jej rádi nadále zvelebovali a upravovali.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Využití se prokázalo tak, že nám i z okolí chodí na náš udržovaný dvorek rodiče s dětmi. Posilují se tak sousedské i komunitní vazby. Díky tomu, že nám zde obvod Jih postavil hřiště, tak jsme se začali více se sousedy stýkat, družit a dokonce spolu i občas grilujeme. Odhadem toto místo užívají stovky lidí.

Popis projektu

Místo realizace projektu „Výběhu pro mláďátka“ se stalo místem setkávání různých generací. Díky tomuto hřišti jsme k sobě našli cestu a nyní si zde hrají děti nejen z našeho dvorku ale i ze širokého okolí. Spolu s podepsanými sousedy jsme se již několikrát bavili o tom, že by bylo dobré pokračovat v započatých úpravách a proto jsme se letos odhodlali znovu přihlásit do tohoto projektu. Dvorek bychom rádi: - Oplotili přírodními keři a navázali tak na keře, které zde již jsou. Volíme tuto přírodní bariéru proto, že keře nejenom poskytují soukromí a bezpečí dětem, ale také jsou zdrojem obživy pro užitečný hmyz a také pomáhají zadržovat vodu v půdě. - Další úpravy jsou potřeba provést na samotném domku, který potřebuje utáhnout šrouby, zkontrolovat stabilitu a natřít penetračním nátěrem. - Po dlouhých diskusích jsme došli k tomu, že by bylo dobré dříve instalované lavičky nahradit takovými, které jsou pohodlné a nelepí se k nim nečistoty a mnohdy v horkých měsících vlivem pracování dřeva a nátěru i naše pozadí. - Instalace odpadkového koše. - Rádi bychom dále nechali odstranit starou dlažbu ze dvorku, která je tam z 50. let, kde dříve stávaly popelnice a vzniklé místo nechali zatravnit. - Současný vyšlapaný chodník mezi domy, bychom rádi zatravnili. - Rádi bychom nechali zasadit jeden strom.