Hravá cestička do školky a školy | Z6

Anotace

Cestička do školky a školky vybavená hrami na chodníku. Kolem školky Volgogradská 4 vede chodník, který nikam nevede, končí v blátě. Rádi bychom jej prodloužili a napojili na chodník vedoucí ke gymnáziu. Zároveň chceme vybudovat nový hravý chodník v místě blátivé cestičky kolem školky Volgogradská 4. Na tomto budou nastříkány hry, tak aby i cesta do školy či školky byla zábavná.

Popis projektu

Chceme vybudovat nový chodník místo blátivé cestičky. Pro všechny, kteří bydlí okolo a využívají tuto trasu po cestě do školky Volgogradská 4, či do speciální školky, ale i do jednoho z gymnázií, které se zde nachází. Chodník bude pro každého, bez rozdílu věku, výšky či hmotnosti. Každý si může zahrát některou z chodníkových her.
Druhou fází je oprava chodníku před školkou, který je v dezolátním stavu a hlavně z ničeho nic končí a pokračuje opět blátivou cestičkou. Na tomto novém chodníku bude zdůrazněn zákaz parkování. Budou zde pouze 2 vjezdy do školky pro zásobování. A bude plynule navazovat na nový hravý chodník. Blíže viz. obrázek.

Jak využijí nápad obyvatelé Jihu

Každý kdo bydlí v okolí a chodí některou z těchto dvou cestiček (blátivá či rozbitá), ocení nový chodník, který naváže na chodník vedoucí přímo ke gymnáziím. V každém z nás se jistě skrývá ještě hravost z dětství a rádi využijeme hřiště pro všechny, pro malé i velké. Hry na chodníku nejsou ničím limitovány a užít si je můžeme všichni. Děti i dospělí. Předpokládáme takřka celoroční využití velkým množstvím osob - touto trasou chodí stovky minimálně desítky lidí denně.
Velmi důležitým bonusem je i zvýšení bezpečnosti. V současnosti auta parkují na rozbitém chodníku, děti chodí po silnici nebo po blátě. Vrátíme auta na silnici a děti na chodník!