Sklouznout, přelézt a vyválet se v písku | D1

Anotace

V blízkém okolí ZŠ Bohumíra Dvorského není hřiště, které by mohlo sloužit dětem věkové kategorie 3 až 14 let, popřípadě výše. Hřiště by mělo být oplocené, aby děti neutíkaly a pejsci si nechodili "hrát".

Popis projektu

Navrhuji rekonstrukci dětského hřiště na ulici Bohumíra Četyny za bytovými domy č. 6 a 8 směrem k ZŠ Dvorského. Již tam stojí velké pískoviště, které potřebuje pouze nové obložení okolní zídky dřevem. Dále je zde stará, ale velice kvalitní kovová prolézačka, které bude stačit nový nátěr a bude sloužit malým i velkým. Namísto kolotoče, který zde kdysi stával, ale byl již v nevyhovujícím stavu, navrhuji nové hřiště v podobě domečku s klouzačkou, houpačkou a šplhací tyčí. Děti mají občas zájem si hrát, ale potřebují také místo, kde by si mohly hrát. Jako povrch navrhuji pryžové dlaždice splňující normu EN 1176 . Hřiště bude oplocené se dvěma brankami s pojistkami proti otevření malými dětmi.

Jak využijí nápad obyvatelé Jihu

Dětské hřiště je určeno pro děti ve věku od 3 do 14 let, přičemž pískoviště využijí i menší děti a kovové prolézačku naopak využije i mládež k posilování svalstva. Hřiště je koncipováno tak, aby bylo využitelné celoročně. Nasměrováním skluzavky na východ navíc nebude docházet k jejímu přehřívání v letních měsících. Otevírací hodiny hřiště navrhuji od 8:00 do 20:00, aby nebyli rušeni obyvatelé přilehlých domů.