Výškovice

Obnova pískoviště a hřiště

Anotace projektu

Obnova bývalého pískoviště v ulici Staňkova a přidání herních prvků pro děti a posezení pro rodiče. Houpačka, herní sestava, hravé lavičky z akátu, basketbalový koš. Mohou využít i cyklisté s dětmi z blízké cyklostezky.

Jak využijí projekt obyvatelé?

Pískoviště je jen malý kousek od nově budované cyklostezky, tak jej kromě místních děti mohou využít např. i projíždějící cyklisté. Houpačka, kterou navrhuji jako součást má nosnost 150 kg, takže se zde kromě nejmenších může bezproblému zhoupnout i hravý dospělák. Pískoviště si oblíbí rodiče i děti, kterých se tady pohybuje spousta. Věřím, že především naši nejmenší budou mít z projektu opravdu radost.

Popis projektu

V hezkém udržovaném sousedství se nachází zarostlé pískoviště s polorozpadlou zídkou, které by si zasloužilo dát do pucu. Navrhuji jeho rekonstrukci včetně opravy laviček pro rodiče a rozšíření herní zóny na trávníku vedle pískoviště. Tam, po konzultaci s dětmi, navrhuji umístit klouzačku, hopuačku, herní lavičku pro nejmenší a prohazovací koš, viz ilustrační obrázek, které děti rozhodně ocení. Co je potřeba udělat - vyčištění pískoviště, oprava zídky a prostor pískoviště, zástřih převislých větví (jen nejnutňejší úpravy), navezení nového písku s atestem, montáž laviček, úprava a zpevnění trávníku a instalace herních prvků.