V7 Obnova pískoviště a hřiště | V9

Anotace

Obnova bývalého pískoviště na ulici Staňkova a přidání herních prvků pro děti a posezení pro rodiče. Houpačka, herní sestava, hravé lavičky z akátu, basketbalový koš. Mohou využít i cyklisté s dětmi z blízké cyklostezky.

Popis projektu

V hezkém udržovaném sousedství se nachází zarostlé pískoviště, s polorozpadlou zídkou, které by si zasloužilo dát do pucu. Navrhuji jeho rekonstrukci včetně opravy laviček pro rodiče a rozšíření herní zóny na trávníku vedle pískoviště. Tam, po konzultaci s dětmi, navrhuji umístit klouzačku, hopuačku, herní lavičku pro nejmenší a prohazovací koš viz. ilustrační obrázek, které děti rozhodně ocení.

CO JE POTŘEBA UDĚLAT:
-vyčištění pískoviště
-oprava zídky a prostor pískoviště
-zástřih převislích větví (jen nejnutňejší úpravy)
-navezení nového písku s atestem
-montáž laviček
-úprava a zpevnění trávníku
-instalace herních prvků

Jak využijí nápad obyvatelé Jihu

Pískoviště je jen malý kousek od nově budované cyklostezky, tak jej kromě místních děti mohou využít např. i projíždějící cyklisté. Houpačka, kterou navrhuji jako součást má nosnost 150kg, takže se zde krom nejmenších může bezproblému zhoupnout i hravý dospělák. Pískoviště si oblíbí rodiče i děti, kterých se tady pohybuje spousta. Věřím že především naši nejmenší budou mít z projektu opravdu radost.