Kuk do zeleně a cítím se spokojeně

V úterý jsme stihli ještě setkání u návrhu Kuk do zeleně a cítím a cítím se spokojeně. Autorce paní Hutyrové moc děkujeme za spolupráci. A jak celý proces od nápadu k realizaci vidí právě paní Hutyrová? Připojujeme dopis, který nám zaslala a společně věříme, že výsadba se bude jen spokojeně rozrůstat. 

Vážení spoluobčané, dovolte mi, abych Vás tímto krátkým článkem oslovila a zároveň poprosila. Ptáte se o co? O to, abyste si vážili práce a ochoty těch, kteří mají ještě zájem něco učinit pro zvelebení okolí, pro pěkné žití v obvodě , pro radost sobě i Vám všem. Každý z Vás má tuto možnost a někdo ji využije , někdo ne. Já jsem jedna z těch, která jsem se zapojila do participativního rozpočtu a navrhla zkrášlení prostoru mezi domy Horní a Edisonova. Z mého volného času jsem vypracovala projekt, obešla jsem nájemníky v okolí (musel se získat určitý počet podpisů k předložení návrhu) a zaslala ho na Úřad městského obvodu Ostrava-Jih. Po hlasování byl návrh vybrán a dnes v těchto dnech i zrealizován. Na nevzhledně vyšlapané blátivé cestě v zeleni se nasadily keříky, záhon v podobě esíčka se osadil různorodou květenou, podle ohlasu místních se toto prostředí moc líbí. Ovšem, máme tady začínající ničitele, promiňte mi i další výraz pro některé občany „barbaři“, jež si nebudou nikdy vážit práce druhých (zaměstnanců veřejné zeleně, vedení úřadu, které tuto akci finančně podpořilo), prostě ničeho a nikoho. Už se snaží znovu prošlapávat další cestu v zeleni a šoupají zase své toulavé nohy kolem vzniklého záhonu, prolézají mezi čerstvě nasazenými keříky. Víte, co je na tom smutné, ani ne cca 2 m je krásně udělaná komunikace – chodník, kde se bezpečně mohou dostat k tramvaji, nehrozí jim zakopnutí o kořeny stromů nebo pád po nerovném terénu. Co na to říci?
Závěrem jenom poděkovat všem , co udržují prostředí, čistotu ve svém obvodě , upravují si předzahrádky, navrhují hrací a odpočinkové zóny atd. a těm druhým vzkazuji, ať se nad s sebou zamyslí a přidají se k nám , více snaživým a když to je pro ně nepřijatelné, tak alespoň NIC NENIČTE !!!
Občanka Věra Hutyrová