Aktuální info 2017

Podávání návrhů pro rok 2017 je ukončeno. Celkem dorazilo 53 návrhů, čeká je technická analýza. Návrhy, které postupí do hlasování zveřejníme na začátku září. http://spolecnetvorimejih.cz/p/spolecne-tvorime-jih-2017-podano-zapsano-secteno

Svůj návrh mohou podat všichni obyvatelé Jihu od 16-ti let, zájmové skupiny i vzdělávací a neziskové organizace.  Jednotlivé návrhy se pak mohou týkat nejen úpravy veřejného prostoru (nová hřiště, sportoviště, odpočinkové zóny, opravy chodníků a cest), ale také kulturních akcí nebo sociálních služeb. 

Pro Vaše nápady máme připraveno celkem 7miliónů korun.

Obvod jsme si pro účely Společně tvoříme Jih!!! rozdělili do čtyř oblastí - Bělský Les a Dubina, Hrabůvka, Výškovice, Zábřeh. Pro každou část je stanoven stejný základ v hodnotě 1,5 mil Kč (20% rozdělované částky), zbývající 1 milion je rozdělen podle poměru trvale hlášených obyvatel. Celkem tedy v jednotlivých částech rozdělíme:

Dubina a Bělský les 1.710.000 Kč l Hrabůvka 1.800.000 Kč l Výškovice 1.630.000 Kč l Zábřeh 1.860.000 Kč

Nemáte zrovna žádný nápad na změnu, ale myšlenka Společně tvoříme Jih se Vám líbí a chcete ji podpořit? Šiřte informace mezi své sousedy a známé, třeba právě oni ten nápad mají tak dejte hlavy dohromady!

 

Jak to celé probíhá?

 1. Nápady, informace a konzultace 
  Na jaře jeprostor pro Vaše první myšlenky a nápady. Stačí, když si budete všímat svého okolí a třeba natrefíte na něco, co Vám tady už delší dobu chybí a mohlo by ulehčit nebo zpříjemnit Váš život. Na malých věcech záleží, protože dohromady dělají celek. Své nápady s námi můžete konzultovat na veřejných setkáních nebo přímo s koordinátorkou Janou Mecnerovou. 

 2. Podávání návrhů (květen - červen)
  Od 1.května bude zde k dispozici elektronický formulář k vyplnění. Přiložit musíte také ilustrační obrázek, fotografii nebo nákres místa. Důležité je také doložit podporu dalších 15 obyvatel prostřednictvím podpisového archu. 
   
 3. Posouzení návrhů (červenec - srpen)
  Léto opět na radnici věnujeme formální a technické analýze návrhů. Pokud bude potřeba, budeme Vaše návrhy s Vámi blíže konzultovat. 
   
 4. Prezentace návrhů, které postoupí do hlasování (září - říjen)
  V průběhu září a října Vám je prezentujeme například na dřevěných panelech na různých místech a akcích v obvodu (Slavnosti obvodu, Svatováclavské slavnosti atp.)
   
 5. Hlasování (říjen - listopad)
  Společně se pustíme do hlasování a vybereme tak ty nejzajímavější projekty, které v průběhu roku 2018 zrealizujeme. Termín hlasování včas upřesníme. 
   
 6. Realizace těch návrhů, které získají podporu obyvatel, proběhne v průběhu roku 2018/2019.

Jak bude probíhat hlasování a co je k tomu potřeba?

Hlasování o návrzích proběhne na podzim, opět využijeme ověřený hlasovací systém společnosti D21. Všichni hlasující budou mít k dispozici 4 pozitivní a 2 záporné hlasy napříč všemi návrhy ve 4 částech - Dubina a Bělský les, Hrabůvka, Výškovice a Zábřeh. Hlasování bude probíhat pouze elektronickou formou, opět s možností hlasovat osobně na Informacích radnice ostravy-Jihu, s pomocí našich zaměstnanců. 

Zajímá vás obecně téma participativního rozpočtu? Doporučujeme www.participativni-rozpocet.cz, kde naleznete spoustu informací o participativním rozpočtování, zapojených městěch v ČR i zahraničí a také metodiku

Dokumenty ke stažení