Již proběhlo Ukončíme hlasování

Aktuální info 2017

Podávání návrhů pro rok 2017 je ukončeno. Celkem dorazilo 53 návrhů, čeká je technická analýza. Návrhy, které postupí do hlasování zveřejníme na začátku září. http://spolecnetvorimejih.cz/p/spolecne-tvorime-jih-2017-podano-zapsano-secteno

Svůj návrh mohou podat všichni obyvatelé Jihu od 16-ti let, zájmové skupiny i vzdělávací a neziskové organizace.  Jednotlivé návrhy se pak mohou týkat nejen úpravy veřejného prostoru (nová hřiště, sportoviště, odpočinkové zóny, opravy chodníků a cest), ale také kulturních akcí nebo sociálních služeb. 

Pro Vaše nápady máme připraveno celkem 7miliónů korun.

Obvod jsme si pro účely Společně tvoříme Jih!!! rozdělili do čtyř oblastí - Bělský Les a Dubina, Hrabůvka, Výškovice, Zábřeh. Pro každou část je stanoven stejný základ v hodnotě 1,5 mil Kč (20% rozdělované částky), zbývající 1 milion je rozdělen podle poměru trvale hlášených obyvatel. Celkem tedy v jednotlivých částech rozdělíme:

Dubina a Bělský les 1.710.000 Kč l Hrabůvka 1.800.000 Kč l Výškovice 1.630.000 Kč l Zábřeh 1.860.000 Kč

Nemáte zrovna žádný nápad na změnu, ale myšlenka Společně tvoříme Jih se Vám líbí a chcete ji podpořit? Šiřte informace mezi své sousedy a známé, třeba právě oni ten nápad mají tak dejte hlavy dohromady!

 

Jak to celé probíhá?

 1. Nápady, informace a konzultace 
  Na jaře jeprostor pro Vaše první myšlenky a nápady. Stačí, když si budete všímat svého okolí a třeba natrefíte na něco, co Vám tady už delší dobu chybí a mohlo by ulehčit nebo zpříjemnit Váš život. Na malých věcech záleží, protože dohromady dělají celek. Své nápady s námi můžete konzultovat na veřejných setkáních nebo přímo s koordinátorkou Janou Mecnerovou. 

 2. Podávání návrhů (květen - červen)
  Od 1.května bude zde k dispozici elektronický formulář k vyplnění. Přiložit musíte také ilustrační obrázek, fotografii nebo nákres místa. Důležité je také doložit podporu dalších 15 obyvatel prostřednictvím podpisového archu. 
   
 3. Posouzení návrhů (červenec - srpen)
  Léto opět na radnici věnujeme formální a technické analýze návrhů. Pokud bude potřeba, budeme Vaše návrhy s Vámi blíže konzultovat. 
   
 4. Prezentace návrhů, které postoupí do hlasování (září - říjen)
  V průběhu září a října Vám je prezentujeme například na dřevěných panelech na různých místech a akcích v obvodu (Slavnosti obvodu, Svatováclavské slavnosti atp.)
   
 5. Hlasování (říjen - listopad)
  Společně se pustíme do hlasování a vybereme tak ty nejzajímavější projekty, které v průběhu roku 2018 zrealizujeme. Termín hlasování včas upřesníme. 
   
 6. Realizace těch návrhů, které získají podporu obyvatel, proběhne v průběhu roku 2018/2019.

Jak bude probíhat hlasování a co je k tomu potřeba?

Hlasování o návrzích proběhne na podzim, opět využijeme ověřený hlasovací systém společnosti D21. Všichni hlasující budou mít k dispozici 4 pozitivní a 2 záporné hlasy napříč všemi návrhy ve 4 částech - Dubina a Bělský les, Hrabůvka, Výškovice a Zábřeh. Hlasování bude probíhat pouze elektronickou formou, opět s možností hlasovat osobně na Informacích radnice ostravy-Jihu, s pomocí našich zaměstnanců. 

Zajímá vás obecně téma participativního rozpočtu? Doporučujeme www.participativni-rozpocet.cz, kde naleznete spoustu informací o participativním rozpočtování, zapojených městěch v ČR i zahraničí a také metodiku

Dokumenty ke stažení